Kategorie
Baza wiedzy

Dobieramy opony zimowe do Skody Octavii II

Opony zimowe powinny być nieodłącznym atrybutem pojazdu poruszającego się po zaśnieżonych i śliskich drogach. Choć w Polsce wymiana opon na zimowe nie jest wymagana przepisami ruchu drogowego, jest to kwestią bezpieczeństwa jego uczestników. Nawet najlepszy kierowca może mieć nie lada kłopoty jeśli zimą kierowany przez niego pojazd natrafi na gołoledź lub nawet niewielką warstwę luźnego śniegu. Dotyczy to każdej marki i każdego modelu samochodu. Nie inaczej wygląda to wśród właścicieli Skody Octavii II. Model ten i sposób dobrania do niego opon zimowych przybliżymy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Kategorie
Baza wiedzy

Skoda Octavia Scout  4×4 – idealny samochód na rodzinne wakacje

Skoda Octavia Scout w wersji z napędem na 4 koła to samochód, który idealnie sprawdzi się w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Terenowy charakter auta sprawia, że pojazd dobrze radzi sobie nawet w niesprzyjających warunkach. Przestronne wnętrze oraz duży bagażnik to tylko niektóre z udogodnień, na które mogą liczyć pasażerowie.

Kategorie
Baza wiedzy

Skoda 105 – historia modelu

Jeśli któryś z modeli Skody zasługuje na to, by być traktowany jak samochód zabytkowy czy kolekcjonerski, pomimo tego, że jeszcze nie przysługują mu żółte blachy, to z pewnością powinna to być Skoda 105. Ale, co trzeba pokreślić, nie każdy jej rocznik. Oto historia tego kultowego modelu.

Kategorie
Baza wiedzy

Zloty miłośników Skody – kiedy w 2020 r.

Zlot miłośników Skody to impreza, którą zna większość fanów samochodów tej marki. Kiedy i gdzie odbędzie się w 2020 r.? Jak można się na nią zapisać? Kto jest organizatorem? Jakie atrakcje przygotowano?

Kategorie
Baza wiedzy

Polecane tarcze i klocki do Skoda Felicia

Choć ostatni egzemplarz Skody Felicji zjechał z linii produkcyjnej w czerwcu 2001 roku czyli prawie 20 lat temu, wciąż stosunkowo często można spotkać ją na drogach polskich i europejskich. O ciągłej żywotności tego modelu świadczy chociażby różnorodność i ilość produkowanych części zamiennych. Tak samo duży wybór produktów będziemy mieli w kategorii klocków i tarcz hamulcowych. Które z nich są polecane?