Kategorie
Baza wiedzy

Polecane tarcze i klocki do Skoda Felicia

Choć ostatni egzemplarz Skody Felicji zjechał z linii produkcyjnej w czerwcu 2001 roku czyli prawie 20 lat temu, wciąż stosunkowo często można spotkać ją na drogach polskich i europejskich. O ciągłej żywotności tego modelu świadczy chociażby różnorodność i ilość produkowanych części zamiennych. Tak samo duży wybór produktów będziemy mieli w kategorii klocków i tarcz hamulcowych. Które z nich są polecane?

Klocki i tarcze do wszystkich modeli wersji Felicji

Zanim przejdziemy do tarcz i hamulców, przypomnijmy pokrótce, jakie modele Skody Felicji i kiedy weszły na rynek motoryzacyjny. Pierwszy z nich został wyprodukowany we wrześniu 1994. Był to pięciodrzwiowy hatchback dostępny w dwóch wersjach – z silnikiem o mocy 54 KM i 68 KM. Rok później pojawiły się jej kolejne dwie wersje – Skoda Felicia Combi oraz dwuosobowa Skoda Felicia Pick-up. Warto tu też wspomnieć o jej luksusowej, choć mniej popularnej wersji Skoda Felicja Laurin & Klement również z1995 roku. Ostatni refresch modeli hatchback i kombi miał miejsce w 1998 roku – modele wydłużono, otrzymały nową przednią część nadwozia, zmieniono ich zderzaki i niektóre elementy deski rozdzielczej.

Kocki hamulcowe do Skody Felicji

Wymieniając klocki hamulcowe w Skodzie Felicji na pewno nie będziemy narzekać na ich wybór. Te wymienione przez nas (i wiele innych marek) są kompatybilne z wszystkimi powstałymi modelami i ich wersjami. Znajdziemy tu produkty z niżej i średniej półki cenowej, a także te znacznie droższe.

Polecane i sprawdzone klocki hamulcowe do Skody Felicji produkują uznane na rynku motoryzacyjnym marki. I to właśnie na nich, ze względu na jakość i jej relację do ceny warto w pierwszej kolejności się skupić. Faworytem są tu klocki hamulcowe uznanej w branży marki ATE. Charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością techniczną. Godną polecenia marką jest również włoskie Brembo – rynkowy lider w produkcji części układów hamulcowych, w tym także tych  dedykowanych samochodom sportowym. Nieco tańszym niż dwa powyższe rozwiązaniem są klocki TRW – bardzo dobra jakość w tym przedziale cenowym.

Warto także zwrócić uwagę na produkty innych marek, których, jak pisaliśmy, na rynku nie brakuje. Może to być chociażby Delphi, Metelli, A.B.S, Valeo czy tańszy Optimal. Jeśli ktoś chciałby w klocki hamulcowe zainwestować nieco więcej, polecamy takie marki jak Ferodo czy Jurid.

Jakie tarcze hamulcowe wybrać do Felicji?

W przypadku tarcz hamulcowych, co nie jest zaskoczeniem, również będziemy mieć spory wybór produktów w różnych przedziałach cenowych od znanych producentów i mniej popularnych marek. Tutaj z powodzeniem możemy postawić na tarcze produkowane przez tych samych producentów, co klocki hamulcowe. Ale warto też zwrócić uwagę na kilka innych marek. Jedną z nich jest FTE – ceniony producent części zamiennych, specjalizujący się w elementach układu hamulcowego. W tym samym przedziale cenowym plasuje się znany wszystkim Bosch. Można również postawić na polskich producentów takich jak iParts czy Breck.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *