Kategorie
Baza wiedzy

Zloty miłośników Skody – kiedy w 2020 r.

Zlot miłośników Skody to impreza, którą zna większość fanów samochodów tej marki. Kiedy i gdzie odbędzie się w 2020 r.? Jak można się na nią zapisać? Kto jest organizatorem? Jakie atrakcje przygotowano?

Skodomania i Skoda Obsession

Tegoroczna edycja zlotu miłośników Skody to już 4. tego typu impreza organizowana jako Skodomania – Ogólnopolski zlot pojazdów marki Skoda. Dwie pierwsze edycje, również pod szyldem Skodomanii i pod tą samą nazwą, odbyły się we wrześniu 2017 i 2018 roku w Małopolsce, w Jurkowie. W kolejnym roku, 2019, przyszedł czas na Sielpię w województwie świętokrzyskim.

To, że w tym roku fani Skody spotykają się po raz czwarty pod szyldem Skodomanii, nie oznacza, że jest to dopiero czwarty zlot tych samochodów. Takich zlotów odbyło się wcześniej 13. Organizowane były przez Skodovka-Club pod nazwą Skoda Obsession od 2004 roku. Ostatnia edycja zlotu miała miejsce w 2016 roku.

Skodomania 2020

Skodomania 2020 – Ogólnopolski zlot pojazdów marki Skoda został ogłoszony w styczniu tego roku. Odbędzie się, jak zeszłoroczna impreza, w miejscowości Sielpia Wielka w Świętokrzyskiem w dniach 4–6 września. Póki co impreza nie jest szeroko promowana w mediach. Amatorzy Skody, którzy śledzą tego typu wydarzenia, dowiedzieli się o niej z facebook’owego profilu zlotu. Tam też, już w styczniu, ruszyły zapisy. Po wybuchu pandemii i wprowadzeniu ograniczeń związanych z organizacją imprez masowych, organizacja zlotu również stanęła pod znakiem zapytania. W maju organizatorzy zadeklarowali, że zlot odbędzie się – z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jednocześnie zastrzegli możliwość odwołania imprezy, jeśli do lipca sytuacja ulegnie znacznemu pogorszeniu.

Jak zapisać się na zlot?

Udział w zlocie wymaga wcześniejszej rejestracji. Można to zrobić wypełniając formularz zgłoszeniowy on-line. Ten dostępny jest na facebook’owej stronie o nazwie „Skodomania – Ogólnopolski zlot pojazdów marki Skoda” i na stronie utworzonego wydarzenia „4 Ogólnopolski  Zlot Skodomania”. Zapisy trwają do 31 sierpnia 2020 roku. Opłata wpisowa za udział w imprezie czyli za rejestrację jednego samochodu wynosi 70 zł lub 80 zł, jeśli opłacana jest na miejscu. Wszelkie inne informacje, łącznie z regulaminem wydarzenia, znajdują się w formularzu zgłoszeniowym.

Rajd turystyczny

Uczestnicy zlotu mogą wziąć również udział w rajdzie turystycznym, który odbędzie się podczas imprezy. Tutaj liczą się nie tylko zdolności kierowcy związane z prowadzeniem pojazdu, ale także spostrzegawczość pilota, umiejętność czytania mapy i przejazd całej trasy zgodnie z tym, jak została wytyczona. Rajd jest urozmaicony przez ciekawe miejsca na trasie, które trzeba odwiedzić. Ważnym elementem jest tu jego walor przygodowy. Przejazd całej trasy i wykonanie określonych zadań zajmuje na ogół kilka godzin. Z edycji na edycję, rajd turystyczny cieszy się coraz większą popularnością. Ci, którzy raz posmakowali tej przygody, chętnie podejmują próby w kolejnych latach. Udział w rajdzie wymaga wcześniejszych zapisów przez formularz zgłoszeniowy.

W odpowiedzi na “Zloty miłośników Skody – kiedy w 2020 r.”

Autor tego artykułu posiada błędne informacje.
Skodomania to nie kontynuacja zlotów Skoda Obsession a zupełnie odrębna inicjatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *