:: Skodovka-Club :: - News
February 21 2018 20:03:34
Zegar
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· FAQ
· Forum
· Linki
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Kalendarz
· Szukaj
Skodopedia
· Historia
· Osobowe
· Ciężarowe
· Komunikacja Miejska
· Prototypy
· Sportowe
· Wojskowe
Reklama
motostat.pl

PolskaJazda.pl

Automobilklub Wielkopolski

claudia i kasia chwołka

Hurtownia Rybnik

SUPREMUM

Samochody elektryczne- co warto wiedzieć?
NewsyPrzyszłość motoryzacji będzie elektryczna - co do tego nikt nie ma wątpliwości. Co to oznacza w praktyce?
FABIA i OCTAVIA rywalizują o tytuł najpopularniejszego samochodu w 2017 roku
Polski rynek nowych samochodów konsekwentnie poprawia w każdym miesiącu swoje wyniki. Przewodzi mu niezmiennie z dużą przewagą ŠKODA, która w minionym miesiącu zanotowała wzrost o 9,7% wobec analogicznego okresu w roku poprzednim. Siłą napędową marki pozostają modele FABIA i OCTAVIA, między którymi rozegra się rywalizacja o tytuł numeru 1 polskiego rynku w 2017 roku. Znaczący wzrost zainteresowania zanotował także model SUPERB.
30 lat od premiery modelu FAVORIT. Opłacalne ryzyko.
30 lat od premiery modelu FAVORIT. Opłacalne ryzyko.


W latach 70. XX wieku pożegnanie koncepcji tylnego, zblokowanego układu napędowego, wykorzystywanego od połowy 1964 roku do napędu podstawowego modelu osobowego marki, zostało przesądzone. Przez kolejne lata pracowano nad niezliczonymi programami rozwojowymi rodziny, bądź nawet dwóch niezależnych rodzin modeli, także w kooperacji z Niemiecką Republiką Demokratyczną (Š760).
CEPiK-czym jest?
technikaW celu zabezpieczenia interesów Państwa, kierowców i kupujących pojazdy została stworzona Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców. Plany budowy takiego systemu sięgają lat dziewięćdziesiątych, a system został uruchomiony w latach 2003 – 2004 na zlecenie ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podstawą do prowadzenia rejestru jest ustawa Prawo o ruchu drogowym.
25 lat ŠKODY FAVORIT RS 1600 H
Święcący swoje 30-lecie, pod wieloma względami przełomowy dla marki model FAVORIT, dość szybko okazał się również zupełnie efektywnym pojazdem sportowym. Debiut na arenie motosportu przeżył już w połowie 1988 roku, na trasie ojczystego Rajdu Szumawa. Załoga Berger – Petera uczestniczyła w nim w ramach testu, konwersja pojazdu dla grupy A nie posiadała bowiem jeszcze homologacji. Ta zaczęła obowiązywać z pierwszym dniem kolejnego roku i w tym sezonie FAVORIT pojawił się na trasach rajdów tak krajowych jak i zagranicznych. Szósta lokata w „generalce” fińskiego Hankiralli ’89 i jednoczesne zwycięstwo w klasie zapowiadały świetlaną przyszłość tej udanej konstrukcji.
ŠKODA KAROQ - nowy kompaktowy SUV marki
NewsyNowy kompaktowy SUV ŠKODY będzie nosił nazwę KAROQ. Jego nazwa i pisownia pochodzą z języka Alutiiq, używanego przez przedstawicieli rdzennego plemienia mieszkającego na wyspie, przy południowym wybrzeżu Alaski. Nazwa nowego SUV-a nawiązuje do nazwy ŠKODY KODIAQ, tworząc spójną nomenklaturę dla obecnych i przyszłych SUV-ów marki. ŠKODA KAROQ zostanie po raz pierwszy zaprezentowana 18 maja w Sztokholmie.
80 lat prototypów SAGITTA
technikaCałkowicie odnowioną paletę modelową marki ŠKODA otwierał w roku 1933 model 420 Standard, napędzany 1-litrowym silnikiem o mocy 20 KM. W kolejnym sezonie ofertę poszerzono jeszcze nieco w dół prezentując odmianę 418. Ta dysponowała silnikiem o objętości 0,9-litra i mocy 18 KM oraz mniejszym i lżejszym nadwoziem.

40 lat modeli 105/120. Ostatnia taka ŠKODA
technika


Droga samochodów ŠKODA nowej generacji, wprowadzonych na rynek przed 40 laty, była długa i pełna nieoczekiwanych zwrotów.

Octavia jeszcze nowocześniejsza: kompaktowy silnik TSI i system DCC
technikaŠKODA Octavia jest jeszcze bardziej dynamiczna i oszczędna. Gama silników benzynowych została uzupełniona o nową, wysoce zaawansowaną, trzycylindrową jednostkę 1.0 TSI. Równolegle, dla wersji silnikowych o mocy powyżej 150 KM debiutuje adaptacyjny system zmiennego trybu jazdy DCC.


Wpływ substancji psychoaktywnych na prowadzenie samochodu
BezpieczeństwoRola kierowcy wymaga wysokiej sprawności psychofizycznej. Ważne jest, żeby kierowca był wypoczęty i zdrowy. W tej roli nie mamy wyboru: im lepsza nasza kondycja, tym bezpieczniej będziemy podróżować.Kierowcy powinni zwracać uwagę na przyjmowane substancje psychoaktywne.
Atero: to już trzecia z prac uczniów Akademii ŠKODY
NewsyŠKODA CitiJet, ŠKODA FUNstar, a teraz ŠKODA Atero: prowadzony trzeci rok program budowy prototypów przez uczniów szkoły zawodowej, prowadzonej przez czeską markę, daje miejscowej młodzieży szansę na samodzielne zbudowanie swojego wymarzonego samochodu. Najnowsze z ich dzieł, kompaktowe coupe Atero, po raz kolejny dowodzi wysokich kompetencji osób uczęszczających do Akademii ŠKODY. Uczniowie zaprezentowali proces powstawania tego wyjątkowego modelu na klipie filmowym.
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Skodovka-Club
· O Klubie
· Zarząd Klubu
· Klubowicze
· Gadżety Klubowe
·
Zniżki Klubowe
·
Współpraca
· Sponsorzy
· Terminarz Imprez
Losowa Fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.07 17,562,552 Unikalnych wizyt